Numer 10 - Listopad - Grudzień

WiZ numer 10 okladkaWiZ numer 10 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w dziesiątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Tym razem opowiemy wam o sprawach ostatecznych, czyli o Niebie, czyśćcu i piekle, a więc tych miejscach, gdzie znajdują się dusze po życiu na ziemi.

Człowiek jest stworzony do nieskończonego szczęścia z Bogiem, czyli do radości wiecznej i do tego powinniśmy dążyć. Niestety wielu ludzi wybiera życie w grzechu i za nich należy się modlić, aby nie trafili tam, gdzie nikt tak naprawdę nie chce się dostać.

Czytaj dalej

Numer 9 - Wrzesień - Październik

WiZ numer09 okladkaWiZ numer08 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w dziewiątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Tematem przewodnim tego numeru jest spowiedź, którą warto postrzegać jako wielki dar. Św. Augustyn mówił: „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych” i trudno się z tym nie zgodzić. W końcu spowiadamy się po to, aby doświadczyć wyzwalającej mocy miłości Boga i przywrócić spokój swojemu sercu. Takiej miłości i pokoju nie da nam nikt inny, tylko Bóg.

Czytaj dalej

Numer 8 - Lipiec - Sierpień

WiZ numer08 okladkaWiZ numer08 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w ósmym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Rozpoczynają się wakacje, lecz nie jest to czas, w którym zapominamy o Bogu!
W tym numerze szczególny akcent kładziemy na Eucharystię i jej bogactwo duchowe. Pan Jezus zachęca nas do częstej Komunii świętej poprzez słowa, które sam wypowiedział: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne” (J 6, 54).

Czytaj dalej

Numer 7 - Maj - Czerwiec

WiZ numer07 okladkaWiZ numer07 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w siódmym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie piszemy m.in. o modlitwie w czasie pandemii, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz o Komunii duchowej. Mamy nadzieję, że lektura naszego czasopisma przyniesie Państwu choć trochę pokrzepienia i wsparcia, a także będzie wskazówką, jak poszukiwać bliskości Boga w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. To do Niego się zwracamy i Jemu powierzamy nasze troski, niepewności, cierpienie… Wierzymy, że On nas wyprowadzi z każdej sytuacji. „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 19-20).

Czytaj dalej

Numer 6 - Marzec - Kwiecień

WiZ numer06 okladkaWiZ numer06 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w szóstym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym wyjątkowym czasie Wielkiego Postu szczególnie polecamy artykuły dotyczące dobrego przygotowania się do najważniejszych świąt w roku, jakimi są
Święta Wielkanocne. Warto skorzystać z możliwości uczestniczenia w pięknym nabożeństwie Gorzkich Żali oraz zainteresować się naszymi propozycjami rozważań Drogi Krzyżowej i postanowień wielkopostnych, które mogą okazać się bardzo pomocne w drodze do duchowej przemiany.

Czytaj dalej

Numer 5 - Styczeń - Luty

WiZ numer05 okladkaWiZ numer04 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w piątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Wraz z jego wydaniem zaczyna się Nowy Rok 2020. Możemy zacząć wszystko od nowa. Warto otworzyć się na dary, które chce przekazać nam Stwórca poprzez Matkę Bożą Rodzicielkę. W tym numerze szczególną uwagę zwracamy na to, jak ważne jest życie w stanie łaski uświęcającej, która jest niezbędna do zbawienia.

Zachęcamy do rozważenia udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Czytaj dalej

Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno.
A drewna, na których będziesz pisał, będą przed ich oczami w twym ręku.

[Ez 37, 19-10]

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać