Numer 4 - Listopad - Grudzień

WiZ numer04 okladkaWiZ numer04 trescWitamy Was w czwartym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tych wyjątkowych dniach 1-2 listopada szczególnie bliskie jest nam myślenie o sprawach najważniejszych. Budzi się w naszych duszach pragnienie życia wiecznego.
Musimy pamiętać, że oprócz odwiedzania grobów i zapalenia zniczy, nasi bliscy zmarli czekają przede wszystkim na naszą modlitwę. O tym, jak możemy pomóc duszom przebywającym w czyśćcu piszemy na łamach naszego pisma.
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli święci. Miejcie świętą ambicję być świętymi, tak jak On jest święty!”. Warto wziąć sobie do serca te słowa Jana Pawła II i brać przykład ze świętych.

Czytaj dalej

Numer 3 - Wrzesień - Październik 2019

WiZ numer03 okladkaWiZ numer03 trescWitamy Was w trzecim numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Numer ten jest w dużej mierze poświęcony aniołom, o których istnieniu nie zawsze pamiętamy. Warto pójść za radą wielkiego papieża św. Leona, który powiedział do wszystkich chrześcijan: „Zaprzyjaźnijcie się z aniołami” i przeczytać artykuł poświęcony tym wspaniałym sługom Bożym, którzy mogą przynieść nam skuteczną pomoc w wielu sytuacjach naszego życia.
Zachęcamy również do zapoznania się z piękną inicjatywą modlitewną, jaką jest Różaniec Rodziców w intencji dzieci.
Warto przeczytać wywiad ze znanym wykładowcą Jackiem Pulikowskim na temat tego, czym dla każdego z nas może być świętość.

Czytaj dalej

Numer 2 - Lipiec - Sierpień 2019

WiZ numer02 okladkaWiZ numer02 trescWitamy Was w drugim numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Obecny numer jest poświęcony rodzinie – miejscu, w którym rozpocząć się powinno każde ludzkie życie, gdzie spędziliśmy dzieciństwo i młodość, a które powinno być ogniskiem miłości i przebaczenia.
Zachęcamy do przeczytania na ten temat już na pierwszych stronach pisma.

W dalszej kolejności polecamy artykuł o szkaplerzu karmelitańskim (tzw. szacie Maryi), do którego noszenia zachęca nas sama Matka Boża, dając wspaniałe obietnice, tym którzy będą go nosić na sobie do końca życia.

Czytaj dalej

Numer 1 - Maj - Czerwiec 2019

WiZ numer01 okladkaWiZ numer01 trescWitamy Was w pierwszym drukowanym numerze czasopisma „Wiara i życie”. Od 2007 r. nasze pismo ukazywało się na stronie internetowej www.wiaraizycie.pl i niektórzy z Was być może już się z nim zetknęli. Obecnie znajdziecie je w wersji drukowanej w wybranych parafiach, a w wersji elektronicznej do pobrania na tej stronie.
Pragniemy zainteresować Was wartościowymi artykułami dotyczącymi spraw wiary, a także tekstami bliskimi naszemu życiu codziennemu.
W naszym czasopiśmie łączymy tematy ważne dla ducha z naszymi zwykłymi radościami i troskami, dlatego obok tekstów o życiu duchowym znajdą się artykuły o psychologii, zdrowiu i miejscach wartych zobaczenia.

Czytaj dalej

Numer 10 - Listopad - Grudzień

WiZ numer 10 okladkaWiZ numer 10 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w dziesiątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Tym razem opowiemy wam o sprawach ostatecznych, czyli o Niebie, czyśćcu i piekle, a więc tych miejscach, gdzie znajdują się dusze po życiu na ziemi.

Człowiek jest stworzony do nieskończonego szczęścia z Bogiem, czyli do radości wiecznej i do tego powinniśmy dążyć. Niestety wielu ludzi wybiera życie w grzechu i za nich należy się modlić, aby nie trafili tam, gdzie nikt tak naprawdę nie chce się dostać.

Czytaj dalej

Numer 9 - Wrzesień - Październik

WiZ numer09 okladkaWiZ numer08 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w dziewiątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Tematem przewodnim tego numeru jest spowiedź, którą warto postrzegać jako wielki dar. Św. Augustyn mówił: „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych” i trudno się z tym nie zgodzić. W końcu spowiadamy się po to, aby doświadczyć wyzwalającej mocy miłości Boga i przywrócić spokój swojemu sercu. Takiej miłości i pokoju nie da nam nikt inny, tylko Bóg.

Czytaj dalej

Numer 8 - Lipiec - Sierpień

WiZ numer08 okladkaWiZ numer08 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w ósmym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Rozpoczynają się wakacje, lecz nie jest to czas, w którym zapominamy o Bogu!
W tym numerze szczególny akcent kładziemy na Eucharystię i jej bogactwo duchowe. Pan Jezus zachęca nas do częstej Komunii świętej poprzez słowa, które sam wypowiedział: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne” (J 6, 54).

Czytaj dalej

Numer 7 - Maj - Czerwiec

WiZ numer07 okladkaWiZ numer07 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w siódmym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie piszemy m.in. o modlitwie w czasie pandemii, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz o Komunii duchowej. Mamy nadzieję, że lektura naszego czasopisma przyniesie Państwu choć trochę pokrzepienia i wsparcia, a także będzie wskazówką, jak poszukiwać bliskości Boga w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. To do Niego się zwracamy i Jemu powierzamy nasze troski, niepewności, cierpienie… Wierzymy, że On nas wyprowadzi z każdej sytuacji. „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 19-20).

Czytaj dalej

Numer 6 - Marzec - Kwiecień

WiZ numer06 okladkaWiZ numer06 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w szóstym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym wyjątkowym czasie Wielkiego Postu szczególnie polecamy artykuły dotyczące dobrego przygotowania się do najważniejszych świąt w roku, jakimi są
Święta Wielkanocne. Warto skorzystać z możliwości uczestniczenia w pięknym nabożeństwie Gorzkich Żali oraz zainteresować się naszymi propozycjami rozważań Drogi Krzyżowej i postanowień wielkopostnych, które mogą okazać się bardzo pomocne w drodze do duchowej przemiany.

Czytaj dalej

Numer 5 - Styczeń - Luty

WiZ numer05 okladkaWiZ numer04 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w piątym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Wraz z jego wydaniem zaczyna się Nowy Rok 2020. Możemy zacząć wszystko od nowa. Warto otworzyć się na dary, które chce przekazać nam Stwórca poprzez Matkę Bożą Rodzicielkę. W tym numerze szczególną uwagę zwracamy na to, jak ważne jest życie w stanie łaski uświęcającej, która jest niezbędna do zbawienia.

Zachęcamy do rozważenia udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Czytaj dalej

Numer 16 - Listopad - Grudzień

WiZ numer 16 okladkaWiZ numer 16 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w szesnastym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Pierwsze dni listopada w sposób szczególny skłaniają nas do zadumy nad naszym życiem doczesnym i wiecznym, nad przemijającym czasem i odchodzeniem z tego świata. Wierzymy, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy i „gdy rozpadnie się dom naszej doczesnej pielgrzymki znajdziemy przygotowane w Niebie wieczne mieszkanie”.

 

Czytaj dalej

Numer 15 - Wrzesień-Październik

WiZ numer 15 okladkaWiZ numer 15 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w piętnastym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym powakacyjnym czasie podejmujemy temat modlitwy, której nie możemy zaniedbywać, jeśli chcemy dbać o naszą relację z Bogiem.

Przybliżamy także sylwetkę Carlo Acutisa – nastolatka z Włoch, który niedawno został ogłoszony błogosławionym. Dał on swoim życiem przykład wielu młodym ludziom na to, jak realizować swoje pasje, jednocześnie mając głęboką wiarę w sercu.

Czytaj dalej

Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno.
A drewna, na których będziesz pisał, będą przed ich oczami w twym ręku.

[Ez 37, 19-10]

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać