Proponujemy wartościowe pozycje książkowe i nie tylko.

Kupując wspierasz dzieło czasopisma Wiara i Życie.
Dzięki Tobie może dotrzeć do większej liczby czytelników.

Wezwanie do miłości

15 zł

Piękne Orędzie Najświętszego Serca Jezusa przekazane siostrze Józefie Menendez ze Zgromadzenia Sacre Coeur (1890-1923).

Ze wstępu:

"ORĘDZIE MILOSCI otrzymala hiszpanska zakonnica siostra Józefa Menendez, koadiutorka zgromadzenia Sacre Coeur w klasztorze Feuillants w Poitiers nad rzekq Clain w Francji. Pisała go ona bezposrednio pod dyktando Jezusa Chrystusa, dlatego jest ono jasne i zrozumiałe dla wszystkich. Objawienie Orędzia poprzedzilo przygotowanie siostry Józefy do tego wielkiego dzieła przez Boskiego Mistrza, w czym wspomagała ją Matka Boża, apostoł św. Jan i założycielka zakonu – sw. Magdalena Zofia Barat."

Fragmenty:

"Swymi upadkami nie przejmuj się nadmiernie. Niczego bowiem nie potrzebuję, aby z ciebie uczynić świętą. Chce jedynie tego, byś nigdy nie opierała się mojej woli..."

"Ujrzałam Go nagle - pisze dalej - był zawsze ten sam, ale bił z Niego taki Majestat, ze uczucie czci i zawstydzenia opanowały całkowicie moją duszę. Najchętniej ukryłabym się, zniknęła z przed Jego obecności!... Głos Chrystusa Pana mienił się barwą dobroci, a równocześnie wykazywał swój autorytet... Taki był piękny i taki ojcowski! ...Promienisty, a rany Jego jaśnieją prześlicznym i niezmiernie jasnym blaskiem ..."

"Dusza .. idąca do Nieba, mówiła: Jakże inaczej wyglądają rzeczy ziemskie, kiedy się przyjdzie do wieczności! Obowiązki same z siebie są niczym w oczach Boga, liczy się jedynie czystość intencji, z jaką się je wykonuje, nawet jeśli chodzi o najmniejsze czynności. Jakże niewiele znaczy ziemia i wszystko, co się na niej znajduje !... A jednak jaką miłością to wszystko się otacza... Ach, życie, choćby najdłuższe, jest niczym w porównaniu do wieczności! Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest jedna chwila spędzona w czyśćcu! Jak duszę trawi i wyniszcza pragnienie oglądania Pana Jezusa!"

------------------------------------------------------------

Wydawnictwo: Michalineum

Imprimatur: Metropolitalna Kuria Warszawska 1986 r.

Wymiary (D x S x W) 12 x 16 x 15 mm
Waga 206 g

Masz uwagi? Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Chętnie usłyszymy Twoją opinię lub postaramy się pomóc!

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać