Proponujemy wartościowe pozycje książkowe i nie tylko.

Kupując wspierasz dzieło czasopisma Wiara i Życie.
Dzięki Tobie może dotrzeć do większej liczby czytelników.

24 GODZINY MĘKI NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

24 GODZINY MĘKI NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

15 zł
Brak w magazynie

Służebnica Boża Luiza Piccarreta (1865-1947) to niezwykła włoska mistyczka i stygmatyczka, która przeżywała w szczególny sposób Mękę Pana Jezusa. Już za życia nazywano ją świętą. Objawienia, których doświadczała przez ponad 30 lat zostały spisane pod redakcją jej spowiednika św. Hannibala Marii di Francia. Pod dużym wrażeniem głębi zawartej w tym dziele był papież Pius X.
Publikacja włoska za życia autorki dostała zezwolenie władzy duchownej, a potem została przetłumaczona na język polski i inne języki. Dzisiaj książka stanowi duchowy przewodnik dla Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM, której członkowie codziennie rozważają jedną godzinę Męki Pańskiej według rozważań Luizy, każdego dnia inną przez 24 dni.

Rozważania 24 Godzin można zacząć dowolnego dnia. Jeśli zacznie się np. 10  marca 2021 r. to skończy się w Wielki Piątek: 2 kwietnia 2021 r.

Pozycja szczególnie polecana na Wielki Post.

Z pism Luizy Piccarrety: "Zadowolenie, jakie Błogosławiony Jezus odczuwa, gdy rozważamy te Godziny jest takie, że życzy On sobie, aby przynajmniej jeden egzemplarz tych medytacji znajdował się w każdym mieście i miejscowości dla praktykowania przez dusze, ponieważ gdy je czytamy, Jezus słyszy w tych zadośćuczynieniach odtwarzany Swój własny głos i Swoje modlitwy jakie wznosił do Ojca w czasie dwudziestu czterech godzin Swojej bolesnej Męki. I jeśli byłoby to praktykowane przez przynajmniej kilka dusz w każdym mieście lub miejscowości, to wydaje mi się że Jezus daje mi do zrozumienia, że Boża Sprawiedliwość zostałaby częściowo ułagodzona, a Jego uderzenia byłyby częściowo powstrzymane, i jak gdyby przygaszone, w tych smutnych czasach udręki i przelewu krwi."

"Chcę również powiedzieć, że przyczyną tych Godzin Męki nie jest odtworzenie historii Męki, ponieważ jest wiele książek, które traktują o tym nabożnym temacie, i nie byłoby potrzeby pisania jeszcze jednej. Przyczyną tych Godzin jest zadośćuczynienie, jednoczące rozmaite momenty Męki Naszego Pana z różnorodnością tak wielu przewinień, i wspólne z Jezusem czynienie odpowiedniego zadośćuczynienia, oddając Mu nieomal wszystko to, co stworzenia są Mu winne. Stąd też różne sposoby czynienia zadośćuczynień."

"Moja córko, nie będę uważał tych Godzin jako czegoś, co sami tworzą, ale jako coś, co Ja Sam czynię; dam im te same zasługi, jak gdybym to Ja sam cierpiał Mękę, i tym sposobem uczynię ich zdolnymi uzyskać te same owoce, zgodnie z dyspozycją duszy."

"Godziny te mają największą wartość spośród wszystkiego, ponieważ nie są niczym innym jak tylko powtórzeniem tego, co Ja czyniłem w trakcie Mojego śmiertelnego życia  i życia jakie przedłużam w Przenajświętszym Sakramencie. Gdy słyszę ‘Godziny Mojej Męki’, słyszę Mój własny głos i Moje własne modlitwy. Widzę Moją Wolę w tej duszy, której pragnieniem jest dobro wszystkich, i która czyni zadośćuczynienie za wszystkich, i czuję się porwany radością do zamieszkania w niej, aby czynić w niej to, co ona sama czyni. Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony, gdyby choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości! Czułbym się obecny w każdej miejscowości, a Moja Sprawiedliwość, ogromnie pogardzana w tych czasach, byłaby częściowo ułagodzona.”

 

 

 

Wymiary (D x S x W) 20 x 14 x 2 cm
Waga 270 g

Masz uwagi? Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Chętnie usłyszymy Twoją opinię lub postaramy się pomóc!

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać